5 priežastys, kodėl aliuminės durys geriau nei kitos rūšies durys

Aliuminės durys

Aliuminės durys.
Durys namuose atlieka daugybę funkcijų – jos ne tik būdas patekti į namų vidų ar iš jų išeiti. Durys prisideda prie estetinio namų vaizdo, saugumo bei garso ir šilumos izoliacijos. Rinkoje galite rasti platų jų pasirinkimą – aliuminės, medinės, plastikinės ar šarvuotos. Kiekviena rūšis turi savų privalumų ir trūkumų. Tačiau esame įsitikinę, kad aliuminio durys turi neabejotinai daugiau privalumų nei kitų tipų durys. Tam, kad Jums būtų lengviau apsispręsti renkantis, papasakosime 5 priežastis, kodėl savo namams verta pasirinkti aliumines duris.

1. Aliuminės durys – ilgaamžiškumas ir atsparumas aplinkos veiksniams

Aliuminis yra natūraliai atsparus korozijai, todėl laikui bėgant jos nesideformuos, nesurūdys, nepakeis savo formos, neatsiras tarpų tarp durų ir staktos. Jų struktūra nėra linkusi į deformacijas, todėl neišsikreips net ir esant didelei drėgmei ar vasaros kaitrai. Kaip tai gali nutikti, pavyzdžiui, medinėms durims. Įsistatę aliumines duris, galėsite būti ramūs, kad laikui bėgant, jų nereikės reguliuoti, permontuoti ar kitaip taisyti.

2. Aukštas apsaugos nuo įsilaužimo ar degimo, lygis

Montuojant aliuminio duris, galime sumontuoti ir papildomas apsaugas nuo įsilaužimo. Tai –  specialūs užrakinimo mechanizmai, rankenos su cilindrinėmis spynomis, stiprios rėmų sistemos, todėl pro tokias duris beveik neįmanoma įsilaužti. Tokias sistemas sumontuojant ir į aliuminius namo langus, itin padidinamas namo saugumas. Tad aliuminių durų saugumas gali būti prilyginamas šarvuotoms durims.


Aliuminis – metalas aukštu lydymosi tašku, todėl degimo temperatūra yra labai aukšta. Jų beveik neįmanoma padegti. Esant itin aukštai temperatūrai gali tik prarasti savo struktūrinį tvirtumą. Daugelis aliuminio durų yra montuojamos su gaisrinėmis apsaugos sistemomis, kurios užtikrina didesnį atsparumą ugniai. Tai – vienas didžiausių aliuminio durų pranašumų, lyginant su pvz. medinėmis ar plastikinėmis durimis.

3. Dizaino ir stiliaus įvairovė

Aliuminės durys turi didelį dizaino lankstumą, todėl jas lengvai pritaikyti prie bet kokio architektūrinio stiliaus namų. Nuo modernių iki klasikinių. Jos gali būti pagamintos įvairių spalvų, formų, su įvairiomis apdailos detalėmis, nestandartinių išmatavimų. Todėl vartotojai gali lengvai pasirinkti durų variantą, atitinkantį jų skonį ir interjero ar išorės dizainą. Tokio lankstumo negali pasiūlyti jokio kito tipo durys.

4. Aukštas energijos efektyvumas

Aliuminio durys pasižymi itin gera šilumos ir garso izoliacija. Todėl žiemos sezonu sulaiko šilumą namo viduje, o šiltuoju metų periodu – apsaugo nuo šilumos sklidimo į namo vidų. Termoizoliacija padeda sumažinti energijos sąnaudas šildant ar vėdinant patalpas. Tokiu dideliu ekonominiu efektyvumu neprilygsta nei vienos, kito tipo durys.

Tuo pačiu – aliuminės durys užtikrina garso izoliaciją. Taip apsaugodamos namų ramybę nuo pašalinių garsų iš lauko. Tai itin aktualu, jei šalia namų yra didesnio judrumo gatvė, vaikų darželis ar kitas triukšmo šaltinis.

5. Nereikalauja išskirtinės priežiūros

Aliumines duris lyginant, pvz. su medinėmis durimis, aliuminio durys reikalauja mažiau priežiūros, nes jos nepritraukia pelėsių, grybelių, neišbrinksta ir nesusitraukia esant temperatūros pokyčiams. Jų nereikia perdažyti ar lakuoti, reguliuoti jų sandarumo. Taip sutaupote savo laiko, pinigų ir nuolat galite džiaugtis gražia durų išvaizda ir kitais jų privalumais, be jokių papildomų pastangų.

Jeigu šie argumentai Jums pasirodė svarūs ir nusprendėte, jog Jūsų namams reikia aliuminio durų – susisiekite su mumis šiais kontaktais ir mes Jums padėsime išsirinkti tinkamiausią modelį. Suprojektuosime, pagaminsime ir sumontuosime.

Dalintis: