Aliuminio konstrukcijos namų statyboje

Aliuminio konstrukcijos

 

Aliuminio konstrukcijos – sparčiai populiarėjanti statybinė medžiaga. Dėl savo daugybės privalumų, dažnai naudojama tiek namų, tiek komercinės paskirties pastatų statybai ir apdailai. Dar daugiau – aliuminio durys ir pertvaros naudojamos ir namų viduje. O aliuminio langai – tampa populiariausiu pasirinkimu. Ypač tiems, kurie mėgsta išskirtinius, nestandartinius projektus. Bei vertina estetinį vaizdą bei ilgaamžiškumą. Svarstantiems, kodėl aliuminis darosi toks populiarus, norime papasakoti apie daugybę jo privalumų. Tam, kad galėtumėte lengviau įsivertinti ar aliuminis ir jo gaminiai yra tai, kas atitinka jūsų poreikius.

Aliuminio konstrukcijos – kodėl jos darosi vis populiaresnės?

 

Pirmiausia, ši medžiaga yra labai atspari aplinkos poveikiui. Tai reiškia, kad aliuminio konstrukcijos nėra jautrios drėgmei, lietui arba kitoms aplinkos sąlygoms. Oksidacijos procesas formuoja ant aliuminio paviršiaus ploną oksido sluoksnį, kuris veikia kaip apsauga nuo tolesnės korozijos. Tai reiškia, kad aliuminio konstrukcijos yra ilgaamžės ir įsidėjus aliuminius langus ar duris, jų nereikės keisti dešimtmečiais.

 

Antra – aliuminis yra nepaprastai tvirta medžiaga, todėl leidžia įgyvendinti ir labai originalias, nestandartinių išmatavimų idėjas. Pavyzdžiui, norint namuose įsirengti langus per visą namo sieną – aliuminio langai yra vienintelis būdas tai padaryti. Konstrukcijos iš aliuminio nėra linkusios deformuotis, jų sandarumas ir tvirtumas nesumažėja dėl temperatūros svyravimų ar apkrovų. Tai leidžia užtikrinti namo struktūrinį vientisumą. Taigi, aliuminis yra labai mėgstamas tų, kurie nori išskirtinių dizaino sprendimų, kuriems būtų naudojamos tvirtos ir ilgaamžės medžiagos.


Trečia – aliuminio langai ir durys turi puikią šilumos ir garso izoliaciją. Termoizoliacija itin aktuali šaltuoju metų sezonu. Aliuminio langai ir durys užtikrina, kad šiltas namų oras būtų sulaikomas namų viduje. Tuo pačiu – į patalpas neįleidžiant šalto oro iš lauko. Taip namai išlaikomi šilti, nesunaudojant daug šildymo energijos,  bei sutaupant šildymo sąskaita.

Tuo pačiu, aliuminio langai ir durys gali efektyviai sumažinti triukšmo lygį, kuris patenka iš lauko arba tarp skirtingų kambarių. Tai ypač svarbu tiems, kurių namai – greta triukšmingų gatvių arba kitų triukšmo šaltinių. Pavyzdžiui, netoli stadionų, greitkelių ar tiesiog intensyvių gatvių. Aliuminio konstrukcijos gali sukurti barjerą triukšmui ir užtikrinti jūsų patogumą ir ramybę poilsio metu. Bei leisti netrukdomai ir produktyviai dirbti namuose. Tokius langus aktualu dėti darbo ar vaikų kambariuose, kuriuos iš tiesų norite apsaugoti nuo išorės triukšmo.

Ketvirta – aliuminio konstrukcijos, naudojamos namų viduje – pavyzdžiui, aliuminio pertvaros ar stumdomos durų sistemos, padeda sutaupyti vietos. Kadangi aliuminis – nepaprastai tvirtas, naudojamos konstrukcijos – itin siauros. Taigi, jomis atskiriant erdves, sukuriamas modernus interjero dizainas. Tuo pačiu – visiškai neprarandama vietos, kitaip, nei montuojant gipsines ar betonines pertvaras.
Kadangi aliuminio pertvaros – skaidrios, vizualiai jos sukuria atviros erdvės vaizdą, net ir atskirti nedideli plotai, neatrodo labai maži, nes išlaikomas bendras erdvės vaizdas. Norint sukurti daugiau privatumo, galima panaudoti užuolaidas. Pertvaros sulaiko garsą, padeda atskirti plotus, bet neatima erdvės pojūčio.

Ar tokios konstrukcijos turi trūkumų?

Nors aliuminio konstrukcijos turi daug privalumų, jos taip pat turi keletą trūkumų, kuriuos būtina apsvarstyti, planuojant jas panaudoti savo namų statybose ir įrengime.

Pirmas ir tikriausiai vienintelis tokių konstrukcijų trūkumas – aukštesnės pradinės investicijos. Aliuminio konstrukcijos dažnai yra brangesnės nei kitos statybinės medžiagos.  Tad statant namus, juos įsirengiant, tenka skirti didesnį biudžetą, nei renkantis langus ar duris, pagamintus iš kitų medžiagų.
Tačiau, įsivertinus jų ilgaamžiškumą, ilgalaikėje perspektyvoje, neabejotinai tik sutaupoma. Kadangi tokių konstrukcijų priežiūra beveik nereikalauja jokių papildomų išlaidų. Aliuminio langų ar durų nereikia perdažyti, dengti kitomis apsauginėmis priemonėmis. Taip pat – jos tarnauja gerokai ilgiau, nei medinės ar plastikinės. Yra pilnai atsparios aplinkos poveikiui. Jos nesideformuoja, nepakeičia formos ar išvaizdos. Todėl jų nereikia tvarkyti, keisti ar atnaujinti praėjus keliems metams.

Turime ilgametę patirtį aliuminio konstrukcijų projektavimo, gamybos ir įrengimo srityje. Esame įgyvendinę daugybę projektų. Siūlome savo paslaugas ir Jums. Susisiekite su mumis šiais kontaktais ir mes padėsime įgyvendinti Jūsų viziją.

Dalintis: